Archiwum 2016
  Ze środka boiska - Okiem Robsona

Za nami kolejny, szósty już Turniej Sokolika. Siadam więc do sklecenia kilku słów swojego corocznego felietonu ze spostrzeżeniami "Ze środka boiska - Okiem Robsona".

W głowie kłębi się tyle wspomnień i myśli, że trudno zdecydować się od czego zacząć… O wynikach i rezultatach meczów, finału, jak zwykle nie piszę, bo jakie one są - wiemy doskonale. Może najlepiej będzie zacząć więc od początku i wskazania "winowajców" wydarzeń, które swój finał miały w ostatni weekend. O kim mowa? Oczywiście o Szymonie Stolarskim, panu Staszku Obrzudzie i Tomku Popieli. To dzięki nim, razem ze współprowadzącym ze mną całą imprezę Krzyśkiem Szewczykiem, mieliśmy możliwość uczestniczyć we wspaniałej zabawie i tą zabawę również współtworzyć. Była to dla nas niesamowita przyjemność, radość. Była wielka duma, gdy odbieraliśmy w ich imieniu wyrazy uznania i gratulacje. Dla wymienionej ciut wyżej trójki wielki podziw i szacunek za poświęcone środki, siły i czas, za umiejętność zgromadzenia wokół tej imprezy tylu ludzi dobrej woli. Wielkie dla Was ukłony w imieniu wszystkich uczestników, kibiców, od całego Starego Sącza!

Finał. Dynamo Kijów- Sparta Praha.


https://www.youtube.com/watch?v=wh-NDPx6MdQ

Mecz o 3 miejsce. Liverpool FC - AP Śląsk Wrocław 2:4. Komentarz.


https://www.youtube.com/watch?v=KPkXENlCHCc

Sparta Praga wzniosła Puchar Słonecznej Tłoczni.


Sparta Praga MISTRZEM VI Międzynarodowego Turnieju Sokolika o puchar Słonecznej Tłoczni w Starym Sączu. Podczas tegorocznych rozgrywek najlepsze okazały się reprezentacje chłopców z Czech i Ukrainy (Dynamo Kijów). Zwycięska drużyna w nagrodę spędzi wybrany weekend w Hotelu Perła Południa w Rytrze.

Turniej Sokolika był popisem futbolu w wykonaniu najzdolniejszych chłopców (a także kilku dziewcząt) z całej Polski i z zagranicy. Po uroczystym otwarciu i losowaniu grup młodzi piłkarze wbiegli na boiska przy ulicy Bandurskiego, gdzie w piątek rozegrane zostały mecze fazy grupowej. Rywalizacja 28 drużyn z 9 krajów o prawo do gry w wielkim finale przyciągnęła mnóstwo kibiców. Widzowie zgromadzeni na obiekcie Sokoła byli świadkami eliminacji, które wyłoniły zespoły do gry o złote i brązowe medale. Emocjonujący doping zgromadzonych na trybunach oraz pasjonujące mecze złożyły się na niezapomniane widowisko sportowe.

Zwycięzców Sokolika poznaliśmy na kilka godzin przed szlagierowym starciem reprezentacji Polski z Irlandią Północną w Euro 2016. Zwycięzcy ubiegłorocznej edycji Dynamo Kijów rozegrali fantastyczny finał z młodymi zawodnikami Sparty Pragi. Nie brakowało koronkowych akcji, walki o każdy skrawek boiska oraz pięknych bramek czyli wszystkiego co w futbolu najpiękniejsze.

Ostatecznie Sparta Praga pokonała mocny ukraiński zespół Dynama Kijów 2:0. W walce o brąz zmierzyli się reprezentacji Polski -Śląsk Wrocław i "gwiazdy" tegorocznej edycji FC Liverpool. Piekielnie mocna drużyna Śląska z "najlepszym bramkarzem turnieju" w pięknym stylu wygrała 4:2 z "The Reds".

Nagrody wręczali zaproszeni goście: Burmistrz Starego Sącza- Jacek Lelek, z-ca Burmistrza Kazimierz Gizicki, Sekretarz gminy Ewa Zielińska, Sławomir Szczepaniak, Wiesław Kosowski- Dyektor Hotelu Perła Południa, Agnieszka Marcinik- Słoneczna Tłocznia, Antoni Ogórek- Prezes OZPN Nowym Sączu, Bogusław Klimek- Sekretarz OZPN w Nowym Sączu, Renata i Dariusz Baboń - właściciele Pensjonatów API w Zakopanym, Krzysztof Pietrzak- Magferum, Agnieszka Wójcik- Ecopuf, Dorota Stolarska, Beata Solarska.

Tegoroczny turniej to prawdziwy majstersztyk. Finałowe spotkanie oglądało na stadionie blisko 700 osób.

Ostateczne wyniki VI Międzynarodowego Turnieju Sokolika o puchar Słonecznej Tłoczni w Starym Sączu

1. AC Sparta Praga
2. Dynamo Kijów
3. AP Śląsk Wrocław
4. Liverpool FC
5. Escola Varsovia
6. AS Trencin
7. Drukarz Warszawa
8. FC Budapest
9. Olympic Wrocław
10. Arka Gdynia
11. Karpaty Lwów
12. Sandecja Nowy Sącz
13. Grunwald Budziwój
14. Banik Ostrava
15. MOSP Jagiellonia Białystok
16. Legia Warszawa
17. AP 21 Kraków
18. Juventus Turyn
19. Wisła Kraków
20. Beniaminek Krosno
21. Legion Warszawa
22. Czornomorec Odessa
23. Dunajec Nowy Sącz
24. CSFA Malacky
25. Sokoliki Stary Sącz
26. E.S Lambres
27. AP Krzeszowice
28. Young Wolves

Turniej wsparły: Miasto Stary Sącz, Województwo Małopolskie, Słoneczna Tłocznia- sponsor główny, Hotel ***Perła Południa w Rytrze, Hurtownia Chemiczna Sam Chem, SanKlim, Remar, Magferum, Wiśniowski, AB Landia-Parki Linowe, Lemur, Carbotex, Splendour, Polish Soccer Skills, Bogdański, Ramex, SHP Rolnik, Spółdzielnia Ogrodnicza Ziemi Sadeckiej, Rolbud, Mipol, Piwniczanka, Przychodnia Stomatologiczna Tomasz Fortuna, Chochołowskie Termy, Ecopuf, Al Plast Rytro, Inter Cars, Gotoma, Auto Złom Kos, Kinek Grup, Lody Miś, Dariusz Baboń-Pensjonaty API Zakopane, Planet Car, Maan, Sport Partner, AP Sport, Ciastkarnia Grześ, Restauracja Staromiejska, Dominik.

Podziękowania:

Park M ze Starego Sącza za pomoc w przygotowaniu murawy boiska.
Drona Vista, Kris Studio za realizację video.
Marcin Pigra- foto.
Aneta Mamala Starosądeckie.info za świetną relację z turnieju.
Dla wszystkich osób przygotowujących turniej: Szymka Stolarskiego, Doroty Stolarskiej, Krzyśka Szewczyka, Roberta Mysiora, Ani Świgut, Stanisława Obrzuta, Mariusza Mirka, Tomka Bednarczyka, zawodnikom MKS Sokół Stary Sącz, uczennicom starosądeckich szkół.


Liga Europy

Liga Mistrzów

Sparta Praga zwycięzcą VI Międzynarodowego Turnieju Sokolika o Puchar Słonecznej Tłoczni!!!


Srebro Dynamo Kijów

Brąz Akademia Śląsk Wrocław

Więcej informacji wkrótce!

Galeria - Sobota !


Galeria Sobota grupa A I B

Galeria Sobota grupa C i D

Wyniki pierwszego dnia i harmonogram na niedzielę !


Piątek godzina 19.00 - Otwarcie turnieju LIVE!!!


Link : https://www.youtube.com/watch?v=olRNQTMI3Gs

  Tomasz Popiela: Marzy mi się aby mieszkańcy Starego Sącza zapełnili trybuny !

Kilka dni dzieli nas od największego święta piłki nożnej na Sądecczyźnie. VI Międzynarodowy Turniej Sokolika o puchar Słonecznej Tłoczni to jeden z najlepszych w kraju turniejów piłki nożnej skierowanych dla dziesięciolatków.Ogromna promocja Starego Sącza. O tym jak długo trwają przygotowania, kogo będziemy gościć na murawie blisko klasztornych murów i jakie marzenie ma koordynator turnieju Tomasz Popiela…posłuchajcie.

Kolejny partner VI Międzynarodowego Turnieju Sokolika o Puchar Słonecznej Tłoczni w Starym Sączu


API- Obiekty Rekreacyjno Wypoczynkowe w Zakopanem http://zakopane-api.pl zostały partnerem VI Międzynarodowego Turnieju Sokolika o Puchar Słonecznej Tłoczni w Starym Sączu.

W wyniku przeprowadzonego losowania z pośród 28 trenerów drużyn uczestniczących w Turnieju Sokolika, pięciu szczęśliwców będzie mogło w dowolnym terminie wraz z osobą towarzyszącą spędzić weekend w obiektach należących do Dariusza Babonia.

To magiczne miejsce usytuowane w samym centrum Zakopanego słynie m.in z organizacji wspaniałego turnieju piłki nożnej Termy Chochołowskie CUP https://www.facebook.com/I-Mi%C4%99dzynarodowy-Turniej-Chocho%C5%82owskie-Termy-CUP-1735902293289314/?fref=nf dla dziewięciolatków oraz z organizacji obozów piłkarskich.

Dziękujemy Panu Darkowi za tak wspaniałą nagrodę i zapraszamy wszystkich do odwiedzania obiektów API w Zakopanym. Są jeszcze wolne miejsca na obóz w lipcu 2016 roku.


Film zapowiadający VI Międzynarodowy Turniej Sokolika o Puchar Słonecznej Tłoczni.
Rozlosowano grupy VI Międzynarodowego Turnieju Sokolika o Puchar Słonecznej Tłoczni.


Materiał Video z losowania grup.

Uwaga. LIVE,LIVE,LIVE


Nadchodzi jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów!

Już w najbliższy piątek 27 maja o godzinie 20.00 będziemy gościć w Hotelu ***Perła Południa w Rytrze by na żywo (LIVE) śledzić losowanie grup VI Międzynarodowego Turnieju Sokolika o Puchar Słonecznej Tłoczni. Kto zastąpi zaszczytu zagrać w jednej grupie z gwiazdami z Turynu i Liverpoolu? Kto znajdzie się w grupie śmierci. Oglądajcie uważnie ten ekscytujący moment.

Klikając w ten link przeniesiecie się do samego środka Hotelu ***Perła Południa w Rytrze by na żywo śledzić losowanie, które przeprowadzi DronaVista.pl

www.youtube.com/watch?v=PzPzcCkX-Sc

PATRONAT TECHNICZNY


Bardzo miło jest nam przypomnieć że PATRONAT TECHNICZNY na tegorocznym VI Międzynarodowym Turnieju Sokolika o Puchar Słonecznej Tłoczni objęła firma AP-SPORT generalny dystrybutor marki PATRICK w Polsce.

Firma AP-SPORT mimo tego że mieści się w Dąbrowie Górniczej to obsługuje kluby sportowe w całej Polsce.

Serdecznie zapraszamy do współpracy !!!

https://www.facebook.com/ap.sport.dg/

Hotel *** Perła Południa w Rytrze fundatorem głównej nagrody w VI Międzynarodowym Turnieju Sokolika o Puchar Słonecznej Tłoczni.


Hotel ***Perła Południa już od czterech lat partneruje najlepszemu w Polsce turniejowi dla dziesięciolatków. Dyrekcja funduje główną nagrodę w postaci darmowego weekendowego pobytu dla zwycięskiej drużyny w swym nowoczesnym, pełnym różnego rodzaju atrakcji hotelu. Na drużynę, która okaże się zwycięzcą VI Turnieju Sokolika czeka m.in, basen, spa oraz seans w grocie solnej.

W tym roku Hotel*** Perła Południa na swój koszt podejmie zawodników słynnego zespołu FC Liverpool z Anglii, którzy będą tegoroczną gwiazdą Turnieju Sokolika. W takich warunkach młodzi piłkarze z Wysp Brytyjskich poczują się jak na prawdziwe gwiazdy przystało.

Już w piątek 27 maja ten uroczo położony hotel będzie gospodarzem losowania grup VI Międzynarodowego Turnieju Sokolika o Puchar Słonecznej Tłoczni.

www.perlapoludnia.pl/

Nasz turniej kolejny rok ze wsparciem Województwa Małopolskiego


Zarząd Województwa Małopolskiego rozdzielił ponad 250 tys. zł na organizację różnego rodzaju imprez sportowych. Wsparcie w ramach drugiej edycji otwartego konkursu "Małopolska na sportowo" otrzyma 50 organizacji z naszego regionu. W tym gronie jesteśmy i my. Cieszymy się że kolejny raz komisja doceniła nasz projekt.

Przedstawiamy podział na koszyki przed losowaniem
VI Międzynarodowego Turnieju Sokolika o Puchar Słonecznej Tłoczni.


Zdecydowaliśmy się na taki podział ze względu na uniknięcie tzw. grup śmierci oraz chcieliśmy aby zespoły, które na co dzień spotykają się w swoich ligach lub ze względu na niewielką odległość od siebie mają możliwość częstych kontaktów. W I koszyku rozstawiliśmy tzw. Gwiazdy Turnieju oraz obrońcę trofeum. Losowanie LIVE odbędzie się w piątek 27 maja w Hotelu Perła południa w Rytrze. Wkrótce podamy informację o godzinie losowania i wskażemy link do transmisji LIVE.

Uwaga atrakcyjny konkurs!!!


Producent soków ,,Słoneczna Tłocznia'' jako główny sponsor VI Międzynarodowego Turnieju Sokolika o Puchar Słonecznej Tłoczni ogłasza konkurs na nowe logo Turnieju Sokolika.

Szczegóły:

Do dnia 31 maja 2016 roku na adres tpopiela2002@gmail.com przesyłamy opracowany przez siebie projekt nowego logo Międzynarodowego Turnieju Sokolika. Projekt powinien zawierać:

- logo sponsora Słoneczna Tłocznia,
- akcent zawierający miasto Stary Sącz,
- akcent podkreślający, że jest to turniej międzynarodowy.

Osoba, która stworzy i prześle najciekawszy projekt od producenta soków Słoneczna Tłocznia otrzyma nagrodę finansową o kwocie 1 tyś zł oraz zapas soków Słoneczna Tłocznia z limitowanej kolekcji opatrzonej logo Turnieju Sokolika.

Propozycje mogą być zarówno w formie graficznej jaki i w postaci logo namalowanego na kartce.

Limitowana seria soków ,,Słoneczna Tłocznia'' z logo VI Międzynarodowego Turnieju Sokolika już w sprzedaży!


Producent soków ,,Słoneczna Tłocznia'' czyli główny sponsor VI Międzynarodowego Turnieju Sokolika zrobił wszystkim uczestnikom turnieju miły prezent w postaci wypuszczenia na rynek soku o smaku jabłkowym opatrzonym w logo VI Międzynarodowego Turnieju Sokolika. Soki można nabywać w większości dużych sieci handlowych m.in: Auchan, E.Leclerc, Kaufland, Makro, Real i Tesco. Warto zbierać opakowania soków z naszym logo , gdyż wkrótce ogłosimy wspólny konkurs wraz z producentem tych soków, gdzie do wygrania będą bardzo cenne nagrody.

Szczegóły niebawem.

Warsztaty dla trenerów 11/06/2016 Stary Sącz!
warsztaty prowadzone przez Radosława Mozyrko byłego trenera m.in Manchesteru United i obecnie Notthingam Forest okazały się sukcesem i przeciągły do Starego Sącza blisko 80 trenerów.

Warsztaty będą równolegle z uważanym za jeden z najlepszych w kraju turniejów piłki nożnej dla dzieci. Będzie można podglądnąć w akcji piłkarzy takich klubów jak Juventus Turyn, FC Liverpool czy Dynamo Kijów.

Serdecznie zapraszamy.

Warsztaty dla trenerów - materiały informacyjne

Juventus Turnyn w Starym Sączu dzięki Splendour sp.z.o.o
Już wcześniej informowaliśmy o zaproszeniu wielkiego Juventusu Turyn na tegoroczny Turniej Sokolika, a teraz czas zdradzić kto nam w tym pomógł. To Splendour sp. z o.o. nasi nowi partnerzy z Krakowa, z którymi łączymy siły, po to by Turniej Sokolika był w tym roku jeszcze większym wydarzeniem niż do tej pory!

Splendour sp. z o.o. to polska firma z siedzibą w Krakowie, działająca na terenie całej Europy i zajmująca się zarządzaniem karierą piłkarzy, marketingiem i sponsoringiem sportowym. Wejdź na http://splendour.pl, https://www.instagram.com/splendour.pl/ lub https://web.facebook.com/splendourpl/ aby dowiedzieć się więcej.

Przy tej okazji Pan mecenas Filip Curyło ze Splendour powiedział dla nas:

Wszyscy w spółce bardzo się cieszymy, że tak wielki klub jak Juventus przyjął nasze zaproszenie i przyjedzie do Polski specjalnie na Turniej Sokolika. Od początku działania spółki chcieliśmy dodawać wartości polskiej piłce nożnej, przez świadczenie profesjonalnych usług menedżerskich, marketingowych i przyciąganie sponsorów do klubów, ale nie zapominając o wspieraniu sportu dziecięcego i amatorskiego. Wielu z zawodników, którzy będą rywalizować w Turnieju Sokolika nigdy nie zagra w zawodowej lidze, ale dzięki wspaniałej inicjatywie Pana Tomasza Popieli i z naszą drobną pomocą, Turniej dostarczy uczestnikom wspomnień na całe życie. Kto z nas, ludzi zakochanych w futbolu, nie chciałby powiedzieć, że jako dziesięciolatek grał przeciwko Juventusowi Turyn? To osiągnięcie nie byłoby możliwe bez współpracy i dużego wysiłku Pana Popieli, koordynatora Turnieju Sokolika, Pana Michała Mołdocha, szefa naszego działu marketingu, Pana mecenasa Pawła Śliza, szefa naszego działu prawnego i Pana mecenasa Alessandro Coniego, przedstawiciela Splendour w Rzymie. Wszystkim serdecznie dziękuję za wysiłek i współpracę i mam też nadzieję, że swoim wkładem przynajmniej nie zaszkodziłem temu przedsięwzięciu. Do zobaczenia w czerwcu na Turnieju Sokolika!

Możemy tylko dodać, że chcielibyśmy aby nasza współpraca ze Splendour była długotrwała i tak owocna jak do tej pory, nie tylko dla Turnieju Sokolika, ale dla całej społeczności Starego Sącza!

Juventus Turyn kolejną gwiazdą
                                      VI Turnieju Sokolika !!!


Juventus Turyn-Włocy(gwiazdka złota) gwiazda turnieju.

Czernomorec Odessa, Slovan Bratysława, Banik Ostrava, Karpaty Lwów, Nottingham Forrest, Dynamo Kijów to do tej pory największe zagraniczne kluby-marki, jakie udało się organizatorom Turnieju Sokolika do tej pory zaprosić do Starego Sącza. Informowaliśmy już, że w roku 2016 do tego grona dołączą nie mniej znane firmy. Z Czech dołączy do nas Sparta Praga a z Anglii zapowiadany już wcześniej wielki Liverpool. W ostatnich dniach przyjazd do Starego Sącza i udział w Turnieju potwierdził nie kto inny jak wielki Juventus! Nie mamy tu na myśli jednej z wielu polskich czy słowackich akademii, ale sam "oryginał" prosto z Turynu w roczniku 2006.

Wzorem lat poprzednich, czy wcześniejszych artykułów o naszych gościach należałoby również i o Juventusie napisać kilka zdań. Jednak mówić i pisać sympatykom europejskiego futbolu o tym wielkim klubie z Turynu, to jakby opowiadać jak … smakuje kawa, jak wygląda słońce, czy jaki kolor ma trawa w kwietniu. To by było po prostu, cytując klasyka, powtarzanie oczywistych oczywistości! Poszukajmy więc kilku ciekawostek. Ot choćby takiej, jak to, że Juventus i gospodarz Turnieju - UKS Sokoliki mają ze sobą bardzo wiele wspólnego, o czym pewnie nie każdy wie! Otóż Juve powstał daaawno temu (1897 rok), jako …klub uczniowski! Jego założycielami byli bowiem uczniowie z liceum Massimo d'Azeglio. Pewnie tylko zagorzali fani "Starej Damy" wiedzą, że ojcem chrzestnym (nie chodzi o don Corleone!) był nauczyciel łaciny z tej szkoły. Jak bowiem głosi legenda, przechwycił on notkę, którą licealiści umawiali się na pierwsze treningi, skomentował ten fakt okrzykiem "Che Juventus!", czyli po łacinie "Co za młodzież!". Tak powstał Sport Club Juventus, a barwy jego jak pewnie wszyscy wiedzą były wtedy …różowo-czarne. Zmiana barw nastąpiła 6 lat później i była wynikiem totalnej pomyłki Anglików. Cała futbolowa Europa, jak pewnie nie trudno się domyślić, wzorowała się na ojczyźnie piłki nożnej, więc również stroje piłkarskie zamawiano wtedy w Anglii. Przypadek sprawił, że zamiast różowo-czarnych trykotów, z Wysp dotarły znane nam wszystkim biało-czarne. Tak zostało do dziś i każdy wie, że Bianconeri, to właśnie jedna z nazw Juve. Faktem jednak jest, że od wielu lat wyjazdowy barwy tego klubu to właśnie pierwsze różowo-czarne. Miarą wielkich klubów są ich sukcesy. Do tej pory Juventus zgromadził na swoim koncie 57 różnych trofeów - 31 mistrzostw Włoch, 9 Pucharów Włoch, 2 Puchary Mistrzów, Puchar Zdobywców Pucharów, 3 Puchary UEFA, 2 Superpuchary Europy, 2 Puchary Interkontynentalne, 6 Superpucharów Włoch i Puchar Intertoto 113 lat od swojego pierwszego meczu ligowego uczniowie trenujący w szkółce wielkiego Juve będą odświeżać i zapisywać kolejne karty historii. Aż dziwnie brzmi zestawienie jednej z najbardziej popularnych nazw naszych gości - La Vecchia Signora (Stara Dama) z wiekiem naszych czerwcowych gości. Z kim będziemy mieć do czynienia? Jaki poziom sportowy zaprezentują najmłodsi Prawdę mówiąc nie bardzo wiemy… Liczymy

W roku 2015 utworzone zostały zasady i wdrożono w życie projekt "Scuola Calcio Juventus". Został on skierowany do dzieci w wieku od 5 do 13 lat, które mogą rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. W ramach tylko turyńskich "oddziałów" Scuola utworzonych jest 80 grup treningowych, poczynając od "Piccoli amici" (Mali przyjaciele) aż po "Esordienti" (Początkujący). W tych grupach, w siedmiu lokalizacja w Turynie, dzieci dobrane w zależności od już posiadanych umiejętności dzieci pod okiem fachowej kadry pracują nad swoim futbolowym i nie tylko rozwojem. Podczas tych zajęć realizowany jest również projekt turyńskiej centrali UNESCO "Gioca con me" (pobaw/zagraj się ze mną).

Ponadto na terenie całych Włoch (21 lokalizacji!), realizowany jest od roku 2015 projekt mający na celu zaproszenie do współpracy centrów sportowych z bardzo dobrym zapleczem, aby przyciągnąć młodzież z dużym potencjałem piłkarskim, aby realizować w nich swój autorski program szkoleniowy. Program oparty na wartościach, które w Juventusie są świętościami - Tradycja, Doświadczenie, Determinacja, Styl, Doskonałość, Pasja.

Informacje o drużynie :Z Turnieju im. Adama Sieii do Sokolika 2017
W sierpniu ostatni turniej eliminacyjny do VII Międzynarodowego Turnieju Sokolika o Puchar Słonecznej Tłoczni.

Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Nowym Sączu organizuje w dniach 19-21 sierpnia 2016 roku X Międzynarodowy Turniej im. Adama Sieii w kategorii U9. Informujemy, że zwycięska drużyna otrzyma bilet do występu w Turnieju Sokolika 2017! Przypominamy, że w ostatnim turnieju zwyciężył zespół Grunwald Budziwój i to on już za niespełna 2 miesiące w nagrodę zagra w Starym Sączu!

Szczegóły :

www.nsozpn.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2452:memria-a-siei-dzieci

Koszulki z autografem "LEWEGO"
Jest reprezentantem kraju w piłce nożnej. Gra w Bayernie Monachium, a wyceniany jest na 100 milionów Euro. Roberta Lewandowskiego niestety nie zobaczymy na VI Międzynarodowym Turnieju Sokolika o Puchar Słonecznej Tłoczni. Ale mamy również coś atrakcyjnego. Te ono koszulki meczowe z autografem ,,Lewego'' pojawią się na aukcji z której dochód przeznaczymy na sfinansowanie swoich pierwszych wakacji kilku uzdolnionym dzieciakom ze Starego Sącza, a których rodziców ze względu na trudną sytuację życiową najzwyczajniej nie stać na ich opłacenie.

Tych koszulek będzie zdecydowanie więcej. Rodzice opróżniajcie konta i przyjeżdżajcie w czerwcu do Starego Sącza. Turniej Sokolika to nie tylko najlepszy turniej w Polsce ale również pomoc dla najbardziej potrzebujących.

Polish Soocer Skills fundatorem obozu piłkarskiego dla najlepszego zawodnika (MVP) VI Międzynarodowego Turnieju Sokolika o Puchar Słonecznej Tłoczni!
Polish Soccer Skills to projekt społeczny którego celem jest rozwijanie i upowszechnianie profesjonalnego szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży. Projekt jest realizowany na kilku uzupełniających się obszarach stanowiących razem kompleksowe rozwiązanie.

Polish Soccer Skills to jedyny ogólnopolski, spójny i kompleksowy system szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży, posiadający własną wizje szkolenia, metodologię, doświadczenie i potwierdzoną skuteczność treningów.

Od 2007 roku organizowane są obozy piłkarskie - letnie, zimowe, wiosenne, dedykowane i specjalistyczne obozy na zlecenie. Organizujemy obozy w kraju w Centralnych Ośrodkach Sportu i za granicą, odwiedzając największe kluby w Europie. Szkolą się u nas zawodnicy z całej Polski oraz z kilkunastu krajów całego świata: z Czech, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Anglii, Niemiec, Holandii, Danii, Norwegii, Szwecji, Hiszpanii, Szwecji Brazylii i Australii. W ciągu jednego roku na obozach zimowych i letnich Polish Soccer Skills szkoli się ponad 3000 młodych piłkarzy z całego świata. Poprawiamy indywidualne umiejętności techniczne zawodników, po to aby trenerzy w klubach mogli je wykorzystywać w pracy zespołowej. System treningowy Polish Soccer Skills opiera się na indywidualnym i kompleksowym treningu piłkarskim. Trening jest periodyczny. Szkolenie obejmuje trening piłkarski w trybie 1 trener na 4 zawodników, trening motoryczny, trening mentalny z psychologami sportu, trening taktyczny, gry szkoleniowe oraz zajęcia językowe o profilu piłkarskim. Zajęcia prowadzone są w małych, czteroosobowych grupach, dzięki temu pozwalają skupić uwagę trenera na obszarach wymagających poprawy i doprowadzić do eliminacji błędów. Na bazie wieloletnich badań i analiz wyników testów umiejętności prowadzonych przez Polish Soccer Skills powstał Potencjomentr PSS, pozwalający określić na jakim etapie rozwoju są zawodnicy. Naszym celem jest również rozwój i promocja utalentowanych piłkarzy oraz takich zawodników, którzy mają potencjał piłkarski, a jeszcze nie rozwinęli swojego talentu. Mając każdego roku wyniki testów umiejętności - które prowadzimy na naszych obozach piłkarskich - stworzyliśmy projekt Reprezentacje Polish Soccer Skills. Spośród kilku tysięcy zawodników i zawodniczek obecnych na naszych obozach każdego roku, na podstawie badań potencjału - POTENCJOMETR POLISH SOCCER SKILLS - powołujemy najbardziej perspektywicznych graczy i obejmujemy ich specjalnym programem opieki i promocji. W naszych reprezentacjach są zwodnicy w wieku 8-18 lat.

Szkolenie Polish Soccer Skills dostępne jest nie tylko na obozach, ale również przez cały rok w kilkudziesięciu ośrodkach w całym kraju i za granicą. Indywidualne treningi - korepetycje piłkarskie - prowadzone przez naszych licencjonowanych trenerów są uzupełnieniem treningów klubowych.

Ciągle powstają nowe lokalizacje treningów, ponieważ wprowadziliśmy system licencjonowania trenerów, który pozwala trenerom prowadzić zajęcia w imieniu Polish Soccer Skills. Dodatkowo nasz system szkoleniowy wykorzystywany jest w klubach partnerskich Polish Soccer Skills.

Transmisja live wzbogaci ofertę jaką przygotowaliśmy dla Państwa podczas trwania VI Międzynarodowego Turnieju Sokolika o Puchar Słonecznej Tłoczni.
Wychodząc na przeciw wszystkim osobom, które interesują się naszym turniejem ale z różnych przyczyn nie mogą na żywo oglądać sportowych zmagań wraz z sądecką firmą DRONAVISTA przygotowaliśmy dla nich specjalną ofertę. Już w ostatni weekend maja goszcząc w Hotelu Perła Południa w Rytrze przeprowadzimy na żywo relację z losowania grup. Następnie pokażemy korowód drużyn zakończony prezentacją oraz uroczystym otwarciem turnieju wraz z odegraniem hymnów narodowych przez Międzyszkolną Orkiestrę Dętą ze Starego Sącza. Sobota i niedziela będzie obfitowała w transmisje z meczy grupowych oraz pucharowych. Na jednym z trzech boisk DRONAVISTA zainstaluje 4 kamery w jakości HD, kamerę poruszającą się po linie nad boiskiem oraz kamerę do ujęć z powietrza tzw. Dron. Transmitowane mecze będą opatrzone w grafikę.

Zabezpieczenie medyczne
W dalszym ciągu poszukujemy rozwiązań, które pomogą nam zwiększać poziom profesjonalizmu przy organizacji naszego turnieju. Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie medyczne na czas prowadzenia rozgrywek turniejowych. Pragniemy zakomunikować, że nad zdrowiem blisko 350 uczestników Turnieju Sokolika czuwać będzie Nowosądecka Grupa Ratowników Medycznych. To w pełni profesjonalny zespół składający się z lekarzy, pielęgniarek wyposażony w niezbędny sprzęt służący do wszelkiego rodzaju pomocy medycznej. www.nsgr.pl

Kolejne nowości w Turnieju Sokolika.
Nie zwalniamy tempa. Cały czas chcemy się rozwijać i potwierdzać opinię, że Międzynarodowy Turniej Sokolika w Starym Sączu to jeden z najlepiej zorganizowanych turniejów piłki nożnej dla dzieci w Polsce, a i czołowy w Europie. Firma CF Sport z Krakowa przygotuje profesjonalną relację z finałów VI Turnieju Sokolika. W sieci będzie można znaleźć relacje video z meczów półfinałowych oraz meczów o trzecie i pierwsze miejsce Turnieju Sokolika. Video będzie profesjonalnie opatrzone w zapowiedź, składy drużyn, powtórki najciekawszych akcji meczu oraz relację komentatorów.
Poniżej link do materiału jaki przygotowuje CF Sport.

https://www.youtube.com/watch?v=yYUdMAiF2RI

W maju pierwszy z turniejów eliminacyjnych do VII Turnieju Sokolika 2017.
16 zespołów wystąpi w maju podczas I Międzynarodowego Turnieju o Puchar ,,Term Chochołowskich’’ w Zakopanem. Jest to zarazem pierwszy z dwóch turniejów eliminacyjnych do przyszłorocznego Turnieju Sokolika.

W dniach 21-22 sierpnia w Nowym Sączu odbędzie się drugi i zarazem ostatni taki turniej, którego zwycięzca otrzyma ,,dziką kart꒒ do udziału w najlepszym w Polsce turnieju dla dziesięciolatków. Organizatorem tych zawodów jest Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Nowym Sączu.

Chętne drużyny prosimy o kontakt na meila: tosiek.z@op.pl lub telefonicznie 668 847 970.

W 2015 roku ,,dziką kart꒒ wywalczył klub Grunwald Budziwój z Podkarpacia i w nagrodę zagra w czerwcu w Starym Sączu.

Turniej Sokolika pomaga potrzebującym.
W 2015 roku zapoczątkowaliśmy nowy rozdział w harmonogramie Turnieju Sokolika. Chcemy aby nasz turniej kojarzył się nie tylko w wyjątkową organizacją ale również był kojarzony z pomocy jaka chcemy przekazać tym którzy jej potrzebują. W minionej edycji turnieju przeprowadziliśmy licytację koszulek znanych sportowców oraz całą gamę innych cennych gadżetów. Uzyskana z licytacji kwota w całości została przekazana na leczenie Oliwki Głębockiej, siedmiolatki z niewielkiej wsi Gaboń. Dzięki pomocy klubów, trenerów, sportowców, a także ludzi dobrej woli pomoc ta nadeszła.

www.armiakrajowa-lagiernicy.plSokolik Stary Sącz
Informacje o drużynie :

Trener : Jakub Bober

Zaczynamy odliczanie
Już tylko 100 dni zostało do rozpoczęcia VI Międzynarodowego Turnieju Sokolika o Puchar ,,Słonecznej Tłoczni’’ w Starym Sączu. Turniej zyskał sponsora tytularnego w postaci producenta soków owocowych ,,Słoneczna Tłocznia’’ oraz otrzymaliśmy patronat medialny od Polskiego Związku piłki Nożnej oraz Przeglądu Sportowego co utwierdziło nas przekonaniu, że wykonujemy kawał dobrej roboty.


DJUFK Czornomorec Odessa Ukraina
Informacje o drużynie :


Escola Varsovia
Informacje o drużynie :

Trener : Sebastian Jaworski

Drukarz Warszawa
Informacje o drużynie :
Kolejne niespodzianki dla uczestników
VI Międzynarodowego Turnieju Sokolika o Puchar Słonecznej Tłoczni.


Kolejna sądecka firma kochająca dzieciaki zadeklarowała chęć współpracy przy starosądeckim turnieju.

Historia Lodów Miś sięga roku 1953, gdy Henryk Bartkowski rozpoczął sprzedaż Lodów w Nowym Sączu. Po kilku latach sprzedaży z wózka otworzył własną Lodziarnię przy ulicy Lwowskiej 12. Do dziś Lody te są uznawane przez wiele osób, które pamiętają tamte czasy za najlepsze sprzedawane w Nowym Sączu. Lodziarnie zamknięto na początku lat osiemdziesiątych z powodu ustroju oraz braku dostępu do surowców potrzebnych do produkcji.Po ponad trzydziestu latach nieobecności Lody Miś wracają !!!! Oparte na tej samej recepturze jak za czasów Henryka Bartkowskiego oraz co najważniejsze - produkowane na składnikach tych samych Producentów.

Właściciel lodziarni MIŚ pan Krzysztof Bartkowski ufunduje swoje znakomite lody wszystkim zawodnikom biorącym udział w Turnieju Sokolika! Aby również rodzice mogli poczuć poczuć smak najlepszych lodów w Nowym Sączu lodziarnia MIŚ rozlokuje swoje stoisko obok stadionu, gdzie będzie oferowała swoje smakowite lody. Te wspaniale lody można również nabyć w Nowym Sączu przy ulicy Lwowskiej 12, gdzie mieści się siedziba firmy.

Tym samym witamy nowego partnera w starosądeckiej rodzinie.

FC Liverpool Anglia    
Informacje o drużynie :


Firma Wiśniowski z kolejną nagrodą.
Znana na całym świecie firma WIŚNIOWSKI z Nowego Sącza, która jest jednym z głównych partnerów Międzynarodowego Turnieju Sokolika w piłce nożnej otrzymała kolejne wielkie wyróżnienie. Jesteśmy dumni, że mamy przyjemność współpracować z producentem najlepszych bram garażowych na świecie.

Dunajec Nowy Sącz
Informacje o drużynie :

Trener : Rafał Smoleń

Arka Gdynia
Informacje o drużynie :

Trener: Przemysław Wiszniewski

Young Wolves
Informacje o drużynie :

Trener: Jacek Tomczak

E.S. Lambres- Francja
Informacje o drużynie :


Akademia Piłkarska 21 Kraków
Informacje o drużynie :

Trener: Sławomir Daciuk

AFK Legion Warszawa
Informacje o drużynie :

Trener : Tomasz Janczarek

Dynamo Kijów Ukraina
                 Obrońca trofeum z 2015 roku
Informacje o drużynie :


Akademia Sląsk Wrocław
Informacje o drużynie :

Trener : Kamil Domagalski

Olympic Wrocław
Informacje o drużynie :

Trener : Adam Nadbrzeski

Karpaty Lwów Ukraina
Informacje o drużynie :


Beniaminek Krosno
Informacje o drużynie :

Trener: Marek Adamiak

Polski Związek Piłki Nożnej objął patronatem VI Międzynarodowy Turniej Sokolika o Puchar Słonecznej Tłoczni!

Nie tak dawno informowaliśmy, że Przegląd Sportowy objął patronatem VI Międzynarodowy Turniej Sokolika o Puchar Słonecznej Tłoczni, a teraz z wielką dumą ogłaszamy, że do grona partnerów turnieju dołączył Polski Związek Piłki Nożnej. Jest to dla nas organizatorów wyraźny sygnał, że turniej który organizujemy od 2001 roku został dostrzeżony i doceniony w Polskim Związku Piłki Nożnej z racji wysokiego poziomu organizacyjnego i sportowego.

Dziękujemy za zaufanie.                 
MOSP Jagiellonia Białystok
Informacje o drużynie :

Trener: Sławomir Lewicki

                                   
Cesko- Slovenska Futbalova
                                    Akademia Malacky Słowacja
Informacje o drużynie :

Trener: Marcel Halla
II trener: Peter Pristach

FC Budapest Węgry
Informacje o drużynie :

Trener: Csámpai Gyula

Grunwald Budziwój Polska
Informacje o drużynie :

Zwycięzca eliminacji ,,dzika karta''.

Akademia Piłkarska Mam Talent Krzeszowice
Informacje o drużynie :

Trener Adrian Kaczkowski

Akademia Wisła Kraków
Informacje o drużynie :

Trener: Patryk Jałocha

Przegląd Sportowy patronem medialnym IV Turnieju Sokolika!

Przegląd Sportowy to jedyny ogólnopolski dziennik poświęcony wyłącznie tematyce sportowej. Powstał w Krakowie w 1921 roku, jest więc najstarszą gazetą wydawaną w Polsce oraz jednym z najstarszych dzienników sportowych na świecie. Przegląd Sportowy przedstawia najważniejsze wydarzenia ze świata piłki nożnej i innych popularnych dyscyplin sportu. Czytelnicy znajdą w gazecie obszerne informacje z piłkarskich boisk, relacje z najważniejszych spotkań, komentarze dziennikarzy, sportowców i trenerów oraz relacje z najważniejszych imprez sportowych.

Przegladsportowy.pl to oficjalny serwis Przeglądu Sportowego – najpopularniejszego dziennika sportowego w Polsce. Przegladsportowy.pl to najświeższe wiadomości na temat największych wydarzeń sportowych z niemal każdej dyscypliny sportu, współtworzone przez redakcję wydania drukowanego. Razem z Przeglądem Sportowym to największy dostawca autorskiego kontentu sportowego.

W ramach patronatu w wydaniu papierowym oraz internetowym Przeglądu Sportowego przeczytamy obszerną relację z turnieju wraz ze zdjęciamiAkademia Legia Warszawa
Informacje o drużynie :

Trener: Rafał Wajman

AS Trencin Słowacja
Informacje o drużynie :

Trener: Jaroslav SVAJKA

AC Sparta Praha Czechy
Informacje o drużynie :


Banik Ostrawa
Informacje o drużynie :

Trener: MICHAL JANÍK

II trener: TOMÁŠ KAVENTA

kierownik drużyny: MAREK KYSELÝPrzygotowania czas zaczynać. Turniej również w Zakopanym!

Już w czerwcu 2016 kolejny bo VI Międzynarodowy Turniej Sokolika w Starym Sączu. W ciągu trzech lat starosądecki turniej stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych w naszym kraju. Corocznie chęć udziału w nim wyrażają najlepsze akademie piłkarskie z kraju, dziesiątki innych mniejszych klubów, a także wiele zespołów z zagranicy. Doświadczenie jakie zdobyliśmy przy organizacji tego turnieju przekażemy wkrótce w inne miejsce Polski, a mianowicie w samo serce polskich gór do Zakopanego, skąd pochodzi Dariusz Baboń wielki pasjonat piłkarstwa młodzieżowego i dziecięcego. Właśnie Darek zapragnął aby w Zakopanem zorganizować wielki turniej dla dzieci na wzór Turnieju Sokolika. Darek Baboń jest właścicielem kilku pensjonatów oraz prywatnego boiska ze sztuczną nawierzchnią. Zapoznając się ostatnio z infrastrukturą sportową stwierdziliśmy, że warto by w tak pięknym miejscu na mapie Polski ugościć młodych piłkarzy z Polski oraz z zagranicy. Turniej obejmie kategorię wiekową U9, a więc udział w nim wezmą zawodnicy urodzeni w 2007 roku. Zwycięzca dwudniowych zmagań otrzyma prawo gry w VII Międzynarodowym Turnieju Sokolika w Starym Sączu!. Dodatkową atrakcją będzie pobyt dla wszystkich zawodników w jednym z największych kompleksów basenów termalnych na Podhalu i to zupełnie za darmo!

Szczegóły wkrótce.

http://www.zakopane-api.plGrunwald Budziwój wywalczył przepustkę na VI Międzynarodowy Turniej Sokolika!

23 sierpnia w Starym Sączu rozegrany został IX Turniej im. Adama Siei dla rocznika 2006. Organizatorem był Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Nowym Sączu. W tym roku zwycięscy imprezy nie tylko otrzymywali pamiątkowe medale i dyplomy ale po raz pierwszy otrzymali przepustkę do udziału w VI Międzynarodowym Turnieju Sokolika, który odbędzie się w czerwcu 2016 roku. Jak się okazało najlepiej na starosądeckim boisku poradził sobie zespół Grunwaldu Budziwój i to on w nagrodę będzie reprezentował województwo podkarpackie podczas przyszłorocznych zmagań na ziemi starosądeckiej. Gratulujemy.

Złoty bilet zawodnikom Grunwaldu wręcza Szymon Stolarski prezes MKS Sokół Stary Sącz.W turnieju Sokolika 2016 poprzez turniej im. Adama Siei!

UWAGA. W najbliższą niedzielę 23 sierpnia OZPN w Nowym Sączu organizuje cykliczny turniej im. Adama Siei dla rocznika 2006. W tym roku prócz okazałego pucharu zwycięzca turnieju otrzyma bilet do udziału w najlepszym w Polsce VI Międzynarodowym Turnieju Sokolika! Niedzielny turniej rozgrywany będzie na stadionie MKS Sokół Stary Sącz, a więc tym który corocznie gości najlepszych dziesięciolatków w kraju! Zapraszamy!V Międzynarodowy Turniej Sokolika widziany kamerami dronavista.pl

Zwycięzca V Międzynarodowego Turnieju Sokolika 2015.
                            Dynamo KIJÓW-Ukraina.


Do rozpoczęcia VIII turnieju pozostało


              
              
             

Kontakt do koordynatora
Tomasz Popiela mail : tpopiela2002@gmail.com

Informacje


Stronę odwiedziło :      gości

Ambasador turnieju
      


Można nas znaleźć
                       

Partnerzy główni              

Partnerzy współpracujący

Sponsor techniczny
Partner techniczny
Murawę przygotowuje
Turniej zabezpiecza


Patroni medialni
Zabezpieczenie medyczne
Oficjalny przewoźnik
Realizacja Video